středa 19. srpna 2009

Smršť nových aplikací pro projektanty

Při čtení srpnových X-NEWS si můžete všimnout záplavy nových aplikací nabízených pro projektanty z oblasti stavebnictví a mapování. Zde jsou ty nejdůležitější z nich:

Sewer+ je nová nadstavba AutoCADu Civil 3D pro projektování venkovních potrubních sítí - vodovody, kanalizace, plyn. Obsahuje všechny funkce potřebné pro modelování, výpočty, polohopis a tvorbu podélných a příčných profilů - v češtině a podle českých norem.

Plex.Earth Tools jsou velmi užitečná doplňková aplikace - do různých verzí AutoCADu umí automaticky naimportovat barevné nebo černobílé ortofotomapy z populární aplikace Google Earth. Pro pokrytí větší oblasti proektu jsou snímky automaticky poskládány formou mozaiky s nastaveným překryvem.

V-Ray renderer je plugin pro aplikace Autodesk 3ds Max a Autodesk Maya. I při velmi jednoduchém ovládání dokáže V-Ray rychle vytvářet přesvědčivé fotorealistické vizualizace.

Building Information Detailing je další z Revit nástrojů sady Tools4Revit. Různé typy objektů jím můžete na základě zadaných pravidel hromadně vkládat do předem definovaných prostor budovy.

MapGuide Forms je nástroj, kterým převedete vaše CAD data (DWG) do formy interaktivní grafické web aplikace umožňující editaci připojených databázových dat.

VFK Import je aplikace umožňující přímo pracovat se soubory Katastru nemovitostí ČR ve vašich projektech AutoCADu, AutoCADu Architecture, Map, Topobase nebo Civil 3D. Podporuje i aktuální verze AutoCAD 2010 a VFK 3.5.

Xanadu Revit Families je interaktivní katalog cca 1.800 užitečných rodin (knihoven) pro Revit ze všech oblastí projektování. Je součástí Bonus CD Xanadu Plus dodávaného bezplatně k Revitu Architecture X+.

A nezapomeňte, do 15.9. dostanete k projekční aplikaci Autodesk navíc další AutoCAD LT zdarma.

Žádné komentáře:

Okomentovat