čtvrtek 25. srpna 2016

Modul "Statistika" pro Oborové modely Autodesk GIS

Společnost CAD Studio je autorem řady doplňkových aplikací rozšiřujících funkce GIS produktů Autodesku - aplikací AutoCAD Map 3D a Infrastructure Map Server (dříve "Topobase"). Tato rozšíření jsou pak k dispozici samostatně nebo jako součást implementačních řešení - viz GIS řešení a oborové modely a GIS aplikace a moduly.

Nový modul „Statistika“ pro Autodesk Infrastructure Map Server a AutoCAD Map 3D umožňuje uživatelům GIS rychlé zpřístupnění statistických dat nad jednotlivými atributy ve formuláři třídy prvků. Modul je koncipován tak, aby do něj bylo možné snadno přidávat statistické funkce pro různé datové typy. Funkci lze použít jak na klasické atributy, tak na vypočítávaná pole, jako je například statistika délky potrubí v dané lokalitě, statistika podlahové plochy místností. Samozřejmostí je podpora exportu dat do Excelu.

V současné době jsou v modulu Statistika podporovány číselné typy a následující funkce:
  • Minimální hodnota
  • Maximální hodnota
  • Průměr
  • Součet
  • Rozptyl


Funkčnost modulu Statistika je možné otestovat na GIS demo serveru CAD Studia na adrese gisdemo.cadstudio.cz. Přístupové údaje Vám rádi poskytneme.

Díky tomuto modulu lze téměř okamžitě získat užitečné informace typu: statistika cen vlastněných pozemků, statistika cen či nákladů přes vybrané objekty apod. Přehled statistických údajů může sloužit jako podklad k dlouhodobému plánování či k rychlému reportu pro vedení společnosti.

Žádné komentáře:

Okomentovat