pondělí 29. července 2019

Podpora a aktivace starších verzí Autodesk softwarePodobně jako Microsoft a další velcí producenti software, používá i Autodesk politiku omezené podpory starších verzí. Naprostá většina zákazníků dnes využívá CAD, BIM a PDM software na aktuálních verzích operačních systémů a průběžně obnovuje i svůj hardware a své kancelářské, podnikové i bezpečnostní aplikace. Právě bezpečnost, zachování vzájemné kompatibility používaných softwarových aplikací, podpora aktuálních souborových formátů, výkon, průběžné opravné aktualizace a především podpora nových moderních funkcí zvyšujících produktivitu a možnosti využití mobilních aplikací jsou těmi hlavními důvody, proč zákazníci udržují aktuální verze také u svého návrhového softwaru. V případě software Autodesku k tomu slouží program Maintenance (plán údržby) nebo Subscription (předplatné).

Jak Maintenance tak Subscription poskytuje přístup nejen k vždy aktuální verzi daného software, ale zpravidla i ke třem posledním starším (tzv. "oprávněným") verzím. A pro tyto verze je zajištěna plná podpora. Tato podpora chybí pro starší verze (tzv. "neoprávněné") a pro trvalé licence bez Maintenance.

Autodesk nyní uvádí do souladu svou politiku podpory starších verzí (Product Support Lifecycle) s praxí a s různými výjimkami praktikovanými oddělením technické podpory. Plné uplatnění politiky podpory bude zavedeno od března 2021. Co je vlastně chápáno pod pojmem "Podpora Autodesku", kdy a jak se její náplň bude měnit? (viz též naše květnové oznámení a CAD News 7/19)

Typ službyOprávněné verzeVerze 2010 a staršíNeoprávněné starší
do 31.8.2019od 31.8.2019do března 2021od března 2021
Aktivace produktu
ANO
ANO
ne
ANO
ne
Technická pomoc
ANO
ne
ne
ne
ne
Aktualizace produktu
ANO
ne
ne
ne
ne
Opravy a hotfixy
ANO
ne
ne
ne
ne

Důležitou změnou je tedy aktivování (reaktivování) licencí starších verzí. Trvalou licenci můžete používat neomezeně na stávající pracovní stanici, ale nebudou již generovány nové licence například pro vyměněný počítač. Máte-li tedy verzi 2010 či starší, jednejte včas. Viz mýtus "trvalých" licencí a viz detaily.

Kromě podpory Autodesku má zákazník samozřejmě k dispozici ještě lokální podporu autorizovaného prodejce, např. CAD Studia. Podmínky této podpory se řídí konkrétní smlouvou technické podpory.

Pro zajištění přístupu k plné podpoře, ke všem novým funkcím, zajištění maximální bezpečnosti a jistoty práce na moderních operačních systémech proto přejděte na moderní licencování formou Subscription. Pro tento přechod můžete využít i právě probíhající promo akce - slevy 20%, resp. 25%.

Téma: podpora, aktivace a reaktivace licencí starší verze CAD software Autodesk

Žádné komentáře:

Okomentovat