pondělí 17. února 2014

Výkresová dokumentace modelů z Autodesk Fusion 360

Jednou z prozatím chybějících funkcí v cloud modeláři Autodesk Fusion 360 byla tvorba 2D výkresové dokumentace z 3D modelu součásti nebo sestavy. Autodesk nyní uvolnil veřejnou betaverzi nástroje pro poloautomatickou tvorbu propojených strojařských pohledů. Pomocí dokumentačního nástroje ve Fusion 360 můžete jedním kliknutím vložit na výkresový list sadu základních pohledů, nebo vytvářet odvozené pohledy, doplňovat kóty a anotace. Dokumentační funkce využívají jádro cloudové verze AutoCADu - AutoCAD 360.

Prozatím jde jen o jednoduché výkresové nástroje, takže nečekejte rozsah funkcí a nastavení jaké znáte z AutoCADu nebo z Inventoru. Dokumentační funkce se pravděpodobně stanou součástí standardní verze Fusion 360 - tedy zdarma pro nekomerční použití, či formou pronájmu licence pro komerční použití.Betu si můžete stáhnout a vyzkoušet sami:

* Beta download (pro Windows 7/8, ne pro Win8.1)
* DokumentaceDalší chystanou zajímavou funkčností doplňující Fusion 360 je "Fusion Publisher" (Publisher 360) pro rozstřely sestav a montážní či servisní dokumentaci.

Žádné komentáře:

Okomentovat