pondělí 14. března 2016

Knihovna postprocesorů pro Autodesk Inventor HSM


Tak jak roste popularita CAM aplikací Autodesk Inventor HSM a Autodesk Fusion 360 (připomínáme, že základní verze jsou zdarma), roste i počet a rychlost aktualizací postprocesorů k nabízených těmto aplikacím. Uživatelsky upravitelné postprocesory přizpůsobují výstupní NC kód s dráhami nástrojů pro přímý výstup na konkrétní obráběcí stroje a další typy zařízení. Postprocesory jsou vytvářeny samotným Autodeskem, jednotlivými výrobci CNC strojů i komunitou nezávislých vývojářů. Aby bylo možné udržet volby typů zařízení uvnitř samotné aplikace na ještě zvládnutelném počtu, byla spuštěna online knihovna postprocesorů, kde si uživatelé Inventoru HSM nebo Fusion 360 (používají stejné CAM jádro a stejné postprocesory) mohou stáhnout konkrétní požadovaný postprocesor pro jimi využívaný obráběcí stroj.

Online knihovnu najdete na stránce cam.autodesk.com/posts/. V ní si můžete vyhledat konkrétní postprocesor podle typu obrábění (frézování, soustružení, řezání laserem, plasmou či vodním paprskem), podle data aktualizace nebo podle výrobce zařízení. V seznamu najdete výrobce jako ACU-RITE, Anderson America, andron, ART, Artsoft, Autodesk, AXYZ International, Belotti, Biemmepi, Bosch, BostoMatic, BOXFORD, BoXZY, Bridgeport, Brother, CAMplete, Carbide 3D, CENTROID, CNC Router Parts, DATRON, Deckel, Denford, DMG MORI, Dyna Mechtronics, DynaPath, Eding CNC, Epilog Laser, Fadal, FAGOR, Fanuc, FIDIA, FlashCut, FlexiCAM, Geonics, Glowforge, grbl, GSK, Haas Automation, Heidenhain, Hermle, Hitachi Seiki, HOMAG, HURCO, Hypertherm, Intelitek, ISEL, KNUTH, KUKA, Light Machines, Lincoln Electric, LinuxCNC, LinuxCNC.org, Mazak, Mektronix, Milltronics, Mitsubishi, MultiCam, MyDIYCNC, NCT, NUM, OKUMA, OMAX, OSAI, Other Machine, Pocket NC, RepRap, Röders, Roland DG, SCM, Selca, ShopBot Tools, Siemens, Smoothie, Southwestern Industries, Synthetos, Tekna, Thermwood, Torchmate, Tormach, Universal Laser Systems, Vickers, WinCNC, Yaskawa. Základní postprocesory přitom najdete i v samotné instalaci obou CAM aplikací.

Vedle profesionálních postprocesorů můžete využívat i postprocesory pro různá poloamatérská a hobbyistická zařízení - RepRap, Smoothie, apod. nebo pseudo-postprocesory přizpůsobující výstup drah nástrojů do souborů formátu DXF nebo do HTML stránky s SVG grafikou.

Připomínáme, že postprocesory tvořené kódem v JavaScriptu jsou parametrizovatelné a plně uživatelsky přizpůsobitelné. Knihovna je postupně dále rozšiřována. Pokud zde nenajdete podporu pro vámi používaný stroj, nebo pokud si netroufnete na programátorské úpravy daného postpropcesor, obraťte se na odborníky CAD Studia, kteří mají s tvorbou a úpravami postprocesorů zkušenosti. Rádi vám pomůžeme.

Více na Inventor HSM a cam.autodesk.com/posts/

Žádné komentáře:

Okomentovat