úterý 1. června 2021

Jak aktivovat licenci aplikace Holixa?

Jak možná již víte, Holixa je značka aplikací vyvíjených pro mezinárodní trh společností Arkance Systems. Pod touto značkou se budete setkávat i s některými ze stávajících aplikací původně známých pod značkou "CAD Studio" nebo "CS".

Kromě toho je ale Holixa, přesněji Holixa Server, také název licenční technologie pro jednotnou správu licencí aplikací od společnosti Arkance Systems. Původní aplikace CAD Studia jsou postupně aktualizovány na tento sjednocený systém licencování. Jeho výhodou je centrální správa licencí a flexibilnější možnosti uvolňování konkrétních funkcí v jednotlivých produktech. Postup aktivace licencí zkušebních (trial) verzí těchto aplikací, bonus licencí k Autodesk produktům i licencí komerčních se liší od původního licencování aplikací CAD Studia. Proto uvádíme přehledný postup potřebných kroků pro zprovoznění licence - ať už poté, co si stáhnete a nainstalujete časově omezenou verzi pro bezplatné vyzkoušení (trial), nebo poté, co zakoupíte subscription licenci komerční verze.

TRIAL VERZE


Po stažení a instalaci aplikace se při jejím prvním spuštění objeví licenční dialog Holixa. V něm zvolíte tlačítko "Webová licence", "Spusťte zkušební verzi" a vytvořte si účet pro přihlašování (zadejte vaši e-mail adresu). Po potvrzení e-mailu se stačí "Připojit" na váš účet a spustí se tak zkušební verze aplikace.

Příklad aktivace trial verze v Revitu - Revit Tools:

Příklad aktivace trial verze v AutoCADu - Civil Tools:
KOMERČNÍ VERZE


Po zakoupení, stažení a instalaci aplikace se při jejím prvním spuštění objeví licenční dialog Holixa. V něm zvolíte tlačítko "Webová licence" a přihlaste se jménem a heslem, které jste obdrželi e-mailem v rámci vaší objednávky (pokud vám e-mail nedorazil, zkontrolujte prosím vaši spam složku nebo zkontaktujte náš Helpdesk. Po úspěšném "Připojení" na váš účet se spustí plná verze aplikace.

Příklad aktivace komerční subscription licence v Revitu - Revit Tools:

Příklad aktivace komerční subscription licence v AutoCADu - Civil Tools:

Žádné komentáře:

Okomentovat