čtvrtek 10. června 2021

Autodesk ShotGrid - řízení produkce vizuálních efektů, animací a her

Autodesk Shotgun je světově uznávaný softwarový systém pro řízení a sledování týmové výroby filmových efektů (VFX), reklam, animací, počítačových her a dalších typů digitálního obsahu (DCC). Shotgun je využíván hollywoodskými studii a společnostmi zvučných jmen jako jsou Warner Bros., DreamWorks Animation, Framestore, Illumination Mac Guff, Blizzard, Microsoft nebo Playstation. Tato aplikace nyní mění jméno na "Autodesk ShotGrid". Její součástí zůstává i populární hi-res přehrávač RV s barevnou věrností.

Zejména v období pandemie studia čelila potřebě vzdálené týmové spolupráce, s okamžitým a bezpečným přístupem na aktuální verze vytvořených souborů digitálních médií, podkladů, připomínek a řízených pracovních postupů pro jejich tvorbu. Bez ohledu na to, zda spolupracovníci pracují ze studia, z domova nebo z terénu. Záběry a scény jsou v ShotGridu přístupné v kontextu a v časových playlistech. Výrobu lze integrovat s předními aplikacemi jako Maya, 3ds Max, MotionBuilder, Flame nebo Photoshop. Díky otevřenému API lze ShotGrid integrovat s dalšími systémy pro řízení výroby digitálního obsahu.

Budoucnost výroby médií - vše je v cloudu:

Aby týmy tvůrců a animátorů vizuálních médií byly plně efektivní, musí jednotlivé záběry kontrolovat a spolupracovat na nich s jasnými pravidly, pomocí nástrojů, které fungují jak na mobilních zařízeních, tak v sofistikovaných projekčních místnostech. Producenti, supervizoři a umělci potřebují svobodu pracovat jak v prostředí studií, tak v cloudu a jejich řešení musí splňovat nejpřísnější bezpečnostní standardy prověřené hollywoodskými studii. A úspěšná platforma pro správu produkce musí zahrnovat i komunitu odborníků na datovou komunikaci, kteří sdílejí zpětnou vazbu osvědčených postupů a umožňují tak tvůrcům soustředit se na tvorbu těch nejlepších trháků, tvorbu bez starostí o správu produkce a sledování dílčích úkolů.

ShotGrid CREATE:PDF brožury:

Více o Media & Entertainment aplikacích firmy Autodesk najdete na Média a Design řešení

Žádné komentáře:

Okomentovat