úterý 16. dubna 2024

Zpráva průzkumu Autodesk Design & Make 2024 potvrzuje důvěru v AI technologie

Autodesk uvolnil nejnovější verzi své výroční zprávy z průzkumu State of Design & Make 2024. Letošní report odráží výsledky průzkumu mezi rekordními 5400 účastníky z řad leaderů průmyslu, futurologů a expertů v oblasti architektury, stavebnictví, provozování staveb, konstrukce, výroby, médií a zábavy z celého světa. Manažerům firem může tento průzkum pomoci činit informovaná strategická rozhodnutí o stanovení priorit a investicích do budoucnosti.

V odpovědích rezonují hlavní témata letošního průzkumu: odolnost firem, lidské zdroje a udržitelnost.

Ze zjištění lze zdůraznit, že 73 % respondentů se cítí být připraveno zvládnout nepředvídané ekonomické a geopolitické výzvy, zatímco 76 % profesionálů z oborů architektury, stavebnictví, konstrukce a výroby i médií a zábavy důvěřuje umělé inteligenci.

Zpráva a její analytické výstupy jsou k dispozici i ve verzi se zaměřením na Evropu (EMEA), či vybrané státy (např. Německo). Nebo na jednotlivé oblasti průmyslu, např. AI, železnice, výrobu, apod.


Německo

Němečtí respondenti hodnotí svou připravenost na výzvy digitalizace obecně lépe než v jiných zemích. V Evropě patří Německo, Turecko a Velká Británie k zemím s nejlepší odolností. Takto hodnotí největší přínosy a bariéry digiální transformace:


Zaměření na AI

66 % respondentů průzkumu říká, že AI bude hrát v jejich podnikání zásadní roli a 72 % zvyšuje investice do AI. Za minulý rok se angažovanost uživatelů v AI zvýšila o 24 %, v Asii a Tichomoří dokonce o 55 %. Celých 79 % respondentů věří, že AI zvýší kreativitu v jejich oboru.


Představení průzkumu Autodesk Design & Make 2024

Download

Zprávu State of Design & Make 2024 zaměřenou na Evropu (EMEA) si můžete stáhnout zde (PDF, 52 stran, EN) a zprávu zaměřenou na Německo zde (PDF, infografika, EN).

Kompletní celosvětovou zprávu State of Design & Make 2024 s vyhodnocením si můžete stáhnout z naší stránky ARKANCE na hello.arkance.world/cs-cz/autodesk-design-make-2024 (PDF, 81 stran, EN).

Žádné komentáře:

Okomentovat