
Pro ilustraci porovnejte obsah těchto dvou tipů - oba si mohl zájemce přečíst ještě nedávno na internetu (nahoře loňský originál z webu CAD Studia, dole letošní červencová kopie z webu nejmenovaného konkurenta):

V tomto konkrétním případě doslovného zkopírování většího množství tipů pak následné právní kroky vedly k rychlému odstranění závadného obsahu z cizího webu a ke zveřejnění omluvy hříšníka.
To, že je nějaký obsah umístěn na internetu - buď "pro všechny" nebo dokonce chráněn přístupovými hesly - ještě neznamená, že mohu tento obsah libovolně kopírovat a prohlašovat za svůj (zvláště mezi konkurenty je to obzvláště pikantní), nebo využít neoprávněně získané kopie přístupového hesla zákazníka ke zkopírování a zveřejnění chráněného obsahu. Autor obsahu (textů, obrázků, CAD výkresů a bloků) si může stanovovat podmínky, za kterých je možné jeho dílo případně dále šířit. Ovšem zdánlivě snadná kopírovatelnost obsahu na internetu s sebou nese i technicky snadnou odhalitelnost kopií a nakonec i cest, jakými byla ona kopie pořízena.
S tím souvisí i jedna "bezpečnostní" rada, důležitá zvlášť v období letních dovolených a cestování. Dávejte si pozor, kde, přes jakou síť zadáváte vaše přístupová hesla. Různá školení, hotelové sítě, internetové kavárny a volně přístupné WiFi hotspoty nejsou zrovna zárukou ochrany vašich soukromých dat při jejich putování po internetu.
Takže chcete-li získat legální přístup na CAD tipy firmy CAD Studio, zajistěte si bezplatný zákaznický účet na serveru Helpdesk.CADstudio.cz, popřípadě kontaktujte firmu CAD Studio.
PS: a další případ ze Slovenska - leden 2010 (plus několik dalších případů předtím)
Žádné komentáře:
Okomentovat