sobota 28. ledna 2012

Autodesk ForceEffect 2.0 a další oceňované mobilní aplikace

Autodesk není jen předním světovým vývojářem "stolního" software z oblasti CAD, GIS, PLM a multimédií, z jeho dílen vycházejí i zajímavé mobilní aplikace pro rychle rostoucí trh Android telefonů, tabletů, zařízení Apple iPad nebo iPhone. V současné době je v nabídce Autodesku již 14 takovýchto aplikací.

Nejnovějším přírůstkem v této rodině je mobilní strojařská aplikace Autodesk ForceEffect 2.0. Jde o nový typ aplikace určený pro iPad, iPod nebo iPhone, v nichž si můžete načrtnout nějaký mechanismus (např. nad fotografií v pozadí) a nasimulovat zatížení, reakce a rozložení sil v tomto mechanismu. Můžete tak rychle najít potenciální mechanický problém nebo vyhodnotit varianty vašich konstruktérských nápadů a konceptů.

Aplikace dokáže pracovat s individuálními bodovými zatíženími nebo můžete sílu rozložit podél některého elementu vašeho mechanismu. Do výpočtů reakčních sil jsou zahrnuty i hmotnosti jednotlivých elementů. Zpracovávaná data můžete ukládat do vašeho webového prostoru Autodesk Cloud Documents, spolu s vašimi ostatními CAD daty (z aplikací AutoCAD, AutoCAD WS, Inventor Publisher Mobile, atd.). Aplikace je prozatím bezplatná - proto neváhejte s jejím stažením.

Dvě další mobilní aplikace Autodesku byly právě oceněny v uživatelské anketě "Best App Ever Awards 2011" - SketchBook Pro zvítězil v kategorii "Best Artistic App" a Pixlr-o-Matic vyhrál kategorii "Best Photo Editing App".

Většina aplikací Autodesku pro mobilní zařízení je dostupná zdarma nebo jen za symbolickou cenu. Můžete si je stáhnout přímo z vašeho mobilního zařízení prostřednictvím Apple Apps (iTunes) nebo Android Market. Odkazy najdete na naší stránce Mobilní aplikace Autodesk.

Žádné komentáře:

Okomentovat