čtvrtek 31. července 2014

Jednotná správa uživatelských účtů, licencí, aktualizací a zařízení

Správci nebo koordinátoři Autodesk Subscription mohou na adrese accounts.autodesk.com (resp. manage.autodesk.com/cep/) využít nové rozšířené a zjednodušené funkce pro moderní správu uživatelských účtů patřících pod subscription smlouvu (resp. smlouvy) dané firmy, a to včetně propojení s aktualizacemi (service packy) CAD produktů spravovaných na desktop počítačích aplikací Application Manager (instalovaná od verzí 2015). Správci subscription tak mají úplný přehled o možnostech, uživatelích, stanicích, aktuálním čerpání a aktualizacích jimi licencovaných Autodesk produktů.


Jednotlivým uživatelům lze přiřazovat práva pro různé aplikace, rozšíření a aktualizace, je možné sledovat čerpání kreditů, určovat způsob stahování, distribuce a instalace aktualizací (service packů) aplikovaných na jednotlivých zařízeních ve vaší firmě. Pod kontrolou zde máte i obsah a termíny jednotlivých subscription smluv. Web rozhraní tam může sloužit jako SAM nástroj spravující CAD licence používané ve vaší firmě.

Na web portálu vidíte mj. podobné informace o dostupných aktualizacích a doplňcích vašich Autodesk produktů jako v desktop utilitě Application Manager:Autodesk plánuje, že desktop aplikace Application Manager začne postupně kromě instalace aktualizací a oprav nabízet i nově dostupné moduly aplikací, bude vědět o vzájemných závislostech mezi aplikacemi, upozorňovat na důležité informace a časem bude nabízet i instalace a síťová rozmístění plných produktů.

Mimochodem, jako backoffice řešení pro správu tohoto kombinovaného systému propojujícího subscription smlouvy, produktový vývoj, uživatelské účty a lokální stanice používá Autodesk interně svou vlastní aplikaci PLM 360.

Správa uživatelů:


Správa zařízení (po odsouhlasení přístupu):


Vyzkoušejte si sami tento nový a postupně doplňovaný systém správy pod vaším subscription účtem na web adrese:
https://manage.autodesk.com/cep/

Aktualizované informace viz Autodesk Account

Žádné komentáře:

Okomentovat