pondělí 29. ledna 2018

Rozdíl mezi Autodesk Drive, A360 Drive a BIM 360 Team


V loňském článku jsme vysvětlovali rozdíly mezi aplikacemi a službami A360, A360 Drive, A360 Team. Od té doby došlo k několika dalším rozšířením a změnám v cloudových a synchronizačních službách.

Služba A360 Drive byla po předchozích upozorněních ukončena 10.9.2019

Nástupcem původního A360 Drive, virtuálního disku propojeného s cloud úložištěm Autodesk A360, je Autodesk Drive. Jde opět o virtuální disk zpřístupňující jednotlivcům jejich osobní úložiště v cloudu A360. V rámci subscription získává uživatel 25GB tohoto cloud úložiště. V současné době najdou disk "Autodesk Drive" na svém počítači uživatelé PDM aplikace Autodesk Vault Professional a CAM aplikací řady Autodesk Delcam. V nich se stará o inteligentní synchronizaci individuálních lokálních a cloudových souborů, resp. snadné online publikování a připomínkování dokumentů z vybraných částí PDM systému k externistům. U ostatních aplikací zatím zůstává pro tento účel původní A360 Drive, ale je pravděpodobné že bude časem nahrazen modernějším "Autodesk Drive". Autodesk Drive využívá Desktop Connector pro komunikaci s desktop aplikacemi, např. spouštění klasického desktop AutoCADu z cloudového úložiště DWG souborů na drive.autodesk.com

V listopadu 2017 uvedený Desktop Connector (podrobněji viz Autodesk Desktop Connector propojí vaše PC s cloudem) je pokročilejší synchronizační nástroj určený pro týmy. Ve vašem Průzkumníku vytvoří virtuální disk, který můžete používat na otvírání a ukládání souborů v Autodesk Drive, BIM 360 Team a Fusion Team. Týmové služby pro správu projektů, BIM 360 Team a Fusion Team, si vytvářejí stejnojmenné virtuální disky na vašem PC (s "cloud kapacitou" 500GB na uživatele). Desktop Connector se postará o jejich inteligentní synchronizaci s cloudem. Při synchronizaci je přitom respektována vnitřní struktura CAD a BIM dokumentů a jsou tak automaticky zpracovány i související dokumenty - komponenta uploaduje xrefy výkresu, součásti sestavy, apod. Služba si poradí i s off-line stavy a kolizemi.

Základní princip synchronizačních služeb A360 Drive, Autodesk Drive i Autodesk Desktop Connector ale zůstává stejný - zajišťují synchronizovaný obsah lokálního "disku" (složky) a patřičné části zabezpečeného úložiště v Autodesk cloudu. Vy či vaši kolegové tak máte online přístup k aktuálnímu stavu projektových dat kdykoliv a odkudkoliv - z PC, notebooku, mobilu či web prohlížeče.

Žádné komentáře:

Okomentovat