čtvrtek 2. září 2021

Arkance Systems partnerem Mistrovství ČR v discgolfu

Ve dnech 10.-12. září se na discgolfovém hřišti v českobudějovickém parku Stromovka uskuteční Mistrovství České republiky v discgolfu, kterého se bude účastnit přes sto českých špičkových hráčů.

Discgolf si v Česku získává stále více příznivců, neboť je to atraktivní sportovní disciplína a stále více oblíbená volnočasová aktivita. Jedná se o obdobu klasického golfu - namísto holí a míčků se používají létající talíře (disky), místo jamek pak speciální koše. Zajímavostí je, že Česko je v Evropě společně s Finskem discgolfovou velmocí v počtu hřišť. Discgolf je finančně nenáročný sport, který se naučíte hrát během chvíle a nezáleží přitom na pohlaví ani věku.

Organizátorem letošního Mistrovství ČR je místní spolek Budweis Discgolf Club, který v DiscGolfParku Stromovka pořádá turnaje od roku 2018. „Od počátku bylo hlavním cílem pořádat turnaje na vysoké úrovni a právě díky kvalitě turnajů, bylo spolku přiděleno pořadatelství MČR 2021, jehož generálním partnerem je společnost Arkance Systems. MČR je turnaj nejvyšší kategorie v ČR s garantovaným prize money 60 000 Kč, a to ve třech kategoriích - muži, ženy a junioři do 18 let,“ říká předseda Budweis Discgolf Clubu, Tomáš Šustek.

MČR v discgolfu v parku Stromovka je dostupné i pro diváky. Hrací dny jsou pátek až neděle a je možné se přijít podívat na nejlepší české hráče, kteří uspěli i na nedávném mistrovství Evropy. Lídři českých tabulek startují vždy v odpoledních hodinách. Na nejdelších jamkách je možné se vidět hody o délce až 150 m, a to na skvěle připraveném hřišti díky Městu České Budějovice.

Pro veřejnost jsou plánované dvě dicgolfové akce. První akcí je discgolfová akademie s českou reprezentací, která se uskuteční den před turnajem tedy 9.9. od 16 hod. v turnajovém centru. Druhou akcí je Freestyle Frisbee & puttovačka (nejdelší hod do koše), a to v sobotu 11.9. od 19 hod. na Piaristickém náměstí. Turnajové centrum bude otevřené po celý den a je možné si kdykoli přijít vyzkoušet discgolf či zakoupit disk.

Budweis Discgolf Club věnuje ze startovného 50 Kč od každého hráče na podporu Centra BAZALKA. V turnajovém centru se k této pomoci může přidat kdokoli z návštěvníků a podpořit tak uhrazení části nákladů na poskytování fyzioterapie pro klienty Centra BAZALKA.

Žádné komentáře:

Okomentovat