pátek 2. prosince 2016

NVIDIA nabízí mental ray renderer pro Maya


Autodesk Maya, 3ds Max a další produkty Autodesku využívaly v minulosti mental ray jako jeden z rendrovacích výpočetních nástrojů. Tato technologie byla licencována od společnosti NVIDIA, dnešního vlastníka mental ray. V novějších verzích Autodesk produktů byl mental ray nahrazen vlastními rendering jádry Autodesku - např. "Autodesk Raytracer" (viz) nebo "Arnold" (viz).

Uživatelé mental ray ale mohou tento software používat i nadále - nyní dokonce v některých případech i zdarma. Na Autodesk University NVIDIA oznámila, že uvolňuje mental ray jako plugin pro Autodesk Maya (prozatím pro verze 2017 a 2016, na Windows, Linux i MacOS). Dokáže rendrovat scény v jakémkoliv rozlišení i exportovat .mi soubory pro postprodukci. Tento plugin je zdarma pro školy a nekomerční využití, pro komerční zákazníky pak v ceně od 65 USD/stroj/rok. Držitelé Autodesk Subscription na samostatný mental ray získají rovněž licence zdarma.

Pro urychlení renderingu lze nasadit profesionální grafické karty řady Quadro nebo Tesla. Využití GPU grafické karty - např. 14jádrové NVIDIA Quadro P6000 - urychlí výpočet scény metodou global illumination (GI-Next) kupříkladu z jedné hodiny na 5 minut.


Více na NVIDIA Mental Ray

via CGsociety

Žádné komentáře:

Okomentovat