pátek 24. února 2017

Seznamte se s Avou - virtuálním agentem Autodesku

AVA - Autodesk Virtual Agent - je nová "elektronická osoba" obdařená umělou inteligencí, která se obratem umí postarat o typické dotazy zákazníků Autodesku k licencování produktů.


Virtuální agentka AVA nahrazuje a rozšiřuje funkce svého předchůdce, automatického agenta "Otto" založeného na umělé inteligenci IBM Watson. Ten se již několik měsíců staral o první kontakt v systémech Autodesku pro online registrace licencí a zodpovídal také dotazy na anglickém fóru věnovaném licencování (ve fóru prozatím ještě chvíli zůstane Otto).

AVA umí komunikovat přirozeným psaným jazykem a zvládá většinu typických problémů zákazníků kolem licencí. S Avou se už dnes můžete setkat na zákaznických support kontaktech subscription účtů, nebo ji můžete oslovit přes přímé rozhraní na adresách ava.autodesk.com nebo starší bot.autodesk.com. AVA je američanka, proto je na ni potřeba pěkně po americku, psanou angličtinou. Na druhou stranu - je to jen stroj, takže se nemusíte ostýchat ani při první schůzce.

Vyzkoušejte si napsat třeba "I need previous version of autocad" nebo "I need to transfer license from one computer to another".

AVA strojově zpracovává většinu nejčastějších dotazů a požadavků zákazníků kolem instalací, licencí, registrací, účtů nebo kontraktů. Nemá cenu ptát se ji na technické dotazy k funkcím jednotlivých aplikací, v tomto směru vzdělaná není, ale od toho máte CAD Studio nebo portál CADforum.cz :-).

Pro komunikaci postačí zadávat klíčová slova/hesla nebo můžete psát celými větami, přirozeným jazykem. Zatím zvládá angličtinu, ale AVA se pilně doučuje další jazyky, hlavně japonštinu a němčinu. AVA zatím nepozná z jaké země je tazatel, takže moc neporadí třeba se specialitami lokalizovaných verzí. Zajímavostí je, že AVA bude umět reagovat i na emoce a tón dotazu - pokud zákazník spěchá, je naštvaný, apod.

Pokud vás děsí "údolí podivnosti", pokud chcete komunikovat česky, nebo pokud prostě raději hovoříte se skutečným člověkem, který rozumí všem vašim technickým potřebám, neváhejte i nadále kontaktovat CAD Studio.

Žádné komentáře:

Okomentovat